Atkarībā no tā, kādu žogu vēlaties, no kāda materiāla un cik smaga kopējā konstrukcija paredzēta un kāda ir grunts, jums var būt nepieciešamība žogam veidot pamatus. Īpaši tas ir tad, ja žogs paredzēts no ķieģeļiem, akmens, kaltā metāla vai kombinētais žogs ar metāla un akmens fragmentiem un kopējais svars konstrukcijai būs ievērojams. Izšķir dažādus pamatus – atkarībā no paredzētās konstrukcijas pakāpes tie ir vienkāršāki un lētāki vai arī komplicētāki un dārgāki.

 

Kas jāņēm vērā.

  • Pamatiem ir jābūt pietiekamā dziļumā, tas ir – tik dziļi, kad zeme vairs nesasalst, kas ir aptuveni 50-70 cm.
  • Ja žogu celsiet saviem spēkiem, jums ir jānoskaidro un janokārto visas nepieciešamās formalitātes un jāsaņem būvvaldes atļauja, ja tāda izrādās nepieciešama.
  • Jānoskaidro, kādai jābūt žoga caurredzamībai, jo to regulē attiecīgās pašvaldības normatīvie akti.
  • Ja žogu celsiet saviem spēkiem, tad prātīgi būtu saņemt vismaz profesionāļu konsultāciju, kas jums neizmaksās dārgi, toties ļaus ietaupīt naudu, jo jūs tiksiet infrmēti par iespejamām kļūdām, kuras pieļauj amatieri.

 

Vieglas konstrukcijas , teiksim, koka žogam pamatus jums uzcelt saviem spēkiem nebūs grūti, ja ņemsiet vērā pamatprincipus, kuri jāievēro, taču ja izlemjat būvēt masīvāku konstrukciju, būtu ieteicams uzticēt to šīs nozares profesionāļiem.