Ja jums ir žogs, tad visticamāk, ka jums pa to ir jātiek iekšā ar auto un tādā gadījumā jums ir nepieciešams izvēlēties iebraukšanas vārtus. Kaut arī to galvenā funkcija visiem ir viena, tomēr tos izšķir pēc tipiem – bīdāmi vai atveramie vārti. Tāpat tie var būt kā ar motoru, tā arī tikai manuāli, kur pēdējā gadījumā jums nav vajadzības uzstādīt motoru un kopējās izmaksas tas var ievērojami samazināt. Turpmāk rakstā lietas, kuras derētu iegaumēt un zināt, izvēlētoties šādus vārtus.

 

Vārtu platums – viens no svarīgiem faktoriem.

Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas jāņem vērā projektējot vai skicējot jūsu teritorijas nožogojumu, ir vārtu platums. Ja jūs neplānojat iebraukšanu terirtorijā ar auto, kas ir lielāks par džipu, komfortabls vārtu platums līdz 4 metriem, atkarībā vai iebraukšana un izbraukšana plānota taisni vai ar pagriezienu. Jo lielaks lenķis, jo jums būs nepieciešami platāki vārti.

Vārtu tipi. Bīdāmi vai atverami.

Pamatāizšķir divu veidu vartu tipus, no kuriem vieni ir bīdāmi un otri ir atverami. Atkaarībā no jūsu teritorijas specifikas, jūs varat ivēlēties kādu no šiem diviem tipiem. Atverama tipa vārtu priekšrocības ir tādas, ka tos varat uzstādīt vietā, kur iebraukšanas platums ir stipri ierobežots, kamēr bīdāmo vārtu priekšrocība ir tāda, ka tāda konstrukcja ļauj daudz labāk izmantot savu teritoriju, jo jums nav nepieciešams rezervēt daļu teritorijas, lai nodrošinātu brīvu vārtu kustību.

Tāpat šada tipa vārti ir praktiskāki ziemas periodā, jo lai nodrosinātu to darbību, nav jātīra sniegs tik daudz, cik tas ir atveramo vārtu gadījumā. Ne mazāk būtisks faktors ir tas, ka šāda tipa vārtus ar rokām vērt ir vieglāk nekā atveramos, kas ir būtiski, ja tiek traucēta elektrības padeve vai jums nav piedziņas vispār, piemēram, ja netiek plānots tos izmantot ikdienā.

Vārtu automātika. Kādi faktori jāņem vērā.

Ka zināms, tad iebraucamos vārtus varat aprīkot ar automātiku. Gadījumā ja esat nonākusi pie secinājuma, ka jums tas ir nepieciešams, tad pirms to darāt, jums būtu sev jāuzdod šādi jautājumi

Kāda ir gaidāmā iebraukšanas un izbraukšanas intensitāte?

Kāda tipa vārti jums ir paredzēti?

Šie divi faktori ir galvenie, uz ko būtu jaatbild sev, pirms sākat padziļinātu tirgus izpēti par automātikas uzstādīšanu un tās galvenajām funkcijājm, cenām un citām saistītām izmaksām.