Pēdējā laikā arvien straujāku popularitāti gūst plastikāta jeb tā saucamie vinila žogi. Tāpat tos mēdz dēvēt arī par PVC žogiem. Tāda veida žogiem ir daudz priekšrocību attiecībā pret citiem veidiem un turpmāk uzskaitīsim lietas, kas jums būtu jāzin un kas jāņem vērā izvēloties tos.

 

Krāsu un faktūras daudzveidība.

Pladtikāta žogi pasaulē tiek ražoti visdažādākājās variācijās kā krāsu, tā faktūras daudzveidībā. Tas nozīmē, ka jūs varat pielāgot žogu savai mājai tā, lai žogs iekļautos kopējā ansamblī un veidotu harmonisku vidi. Piemēram, jūs varat iegādāties tādu žogu, kas vizuāli neatšķiras no koka, prefekti imitē tā struktūru, krāsu un faktūru un atdarina visdažādākās koka šķirnes. Tāpat, plastikāta žogiem ir pieejami dažādu dizainu risinājumi – tie var būt gan necaurredzami, gan imitēt lauku sētu.

Platikāta žogu riekšrocības.

Kad tirgū parādījās pirmie pastikāta jeb vinila žogi, tie bija salīdzinoši dārgi un tāpēc savu popularītāti nespeja iemantot uzreiz, tapat kā daudz citi inovatīvui apdares un celtniecības materiāli. Taču laikam ritot, tie ir kļuvuši daudz pieejamāki arī cilvēkiem bez ļoti plašas rocības. Tādiem žogiem ir dažas priekšrocības attiecībā pret citiem, tradicionālāka materiāla žogiem:

  • Vinila žogi ir ļoti izturīgi pret laikapstākļiem –tie neplaisās, nedeformēsies un tie nav jākrāso ik pēc dažiem gadiem.
  • Tie ir vidēji 5 reizes izturīgāki par koka žogiem.
  • Kvalitatīvi vinila žogi neizbalēs saulē un to krāsa saglabās savu toni ilgstoši, līdzīgi kā PVC logiem.
  • Tiem ir nepieciešama ļoti minimāla kopšana – šad un tad tos vajag nomazgāt ar ziempjūdeni un noskalot ar ūdens strūklu.

Kas ir jāņem vērā izvēloties plastikāta žogus.

Ja esat izlēmuši uzstādīt savam īpašumam plastikāta žogu, jums būtu jāņem vērā sekojoši aspekti-

  • Kādas krāsu gammas un dizaina veidus piedāvā konkrētais ražotājs.
  • Svarīgs aspekts ir, lai produkts netiktu ražots no pārstrādāta PVC materiāla.Tas ievērojami iespaido žoga izturību, noturību pret laikapstākļiem un mūža ilgumu. Uz šo nevajadzētu taupīt.
  • Vai ražotjās un izplatītājs piedāvā pietiekami ilgu garantiju pret izbalēšanu un citiem būtiskiem aspektiem. No kvalitatīva materiāla un pareizi ražots žogs kalpos vairākas desmitgades, tāpēc normāli būtu, ja jums ražotājs piedāvā vairāk nekā 2 gadu garantiju vismaz kādām no funkcijām.